ZŁOŻENIE WNIOSKU O 500 + DO 30 WRZEŚNIA WARUNKIEM OTRZYMANIA ŚWIADCZENIA 500 + NA PIERWSZE DZIECKO OD LIPCA!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim przypomina mieszkańcom gminy miejskiej Pruszcz Gdański, że warunkiem otrzymania świadczenia 500 + na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca, jest złożenie wniosku do 30 września.

To już ostatnia chwila, aby otrzymać 500+ z wyrównaniem od 1 lipca. Można to zrobić przez internet lub osobiście.

Po ważnych zmianach od 1 lipca br. świadczenie 500+ przysługuje na każde dziecko, bez względu na dochód rodziny a rodzic lub opiekun musi złożyć jeden wniosek na wszystkie dzieci.
Od 1 lipca zostanie przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie jest wypłacane 500+), natomiast od 1 października na pozostałe dzieci (na które 500+ jest przyznane do końca września).
Osoby ubiegające się o 500+ mają możliwość złożenia wniosków w formie elektronicznej, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia. Wnioski elektroniczne to zdecydowanie najprostsza, szybka i najwygodniejsza forma złożenia dokumentów. Tym bardziej, że wniosek o 500+ w porównaniu do poprzednich lat, jest dużo mniej skomplikowany i nie ma konieczności wykazywania oraz dokumentowania dochodów członków rodziny.

Informujemy mieszkańców miejscowości: Arciszewo, Będzieszyn, Bogatka, Borkowo, Borzęcin, Bystra, Cieplewo, Dziewięć Włók, Goszyn, Jagatowo, Juszkowo, Krępiec, Lędowo, Łęgowo, Malentyn, Mokry Dwór, Przejazdowo, Radunica, Rekcin, Rokitnica, Roszkowo, Rotmanka, Rusocin, Straszyn, Świńcz, Weselno, Wiślina, Wiślinka, Wojanowo, Żukczyn, Żuława i Żuławka, iż urzędem właściwym do składania wniosków ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze tj. (500+), świadczenie Dobry Start oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego jest: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Pruszczu Gdańskim z siedzibą w Cieplewie, ul. Długa 20a, 83-031 Łęgowo.